هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

دستگاه تصفیه آب | نحوه کارکرد دستگاه تصفیه و پاکسازی آب

Rate this post

میزان آلاینده ها در آب بسته به منطقه ای که در آن زندگی می کنیم متفاوت است و گاهی دیده می شود که میزان آلاینده در آب یک منطقه در فصل های مختلف تغییر می کند که عواملی چون بارندگی نیز در آن تاثیر زیادی دارد.

یکی از لوازمی که برای حفظ سلامتی در خانه یا محل کار و همچنین بهتر شدن طعم، بو و مزه آب مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه تصفیه آب می باشد.

نقش آب در بدن انسان :

بیش از ۷۰ درصد بدن انسان از آب تشکیل شده و آب نقش حیاتی ای را در بدن انسان دارد از جمله :

 

 • پوست انسان برای حفظ رطوبت نیازمند آب سالم می باشد
 • بیش از ۸۰ درصد خون انسان از آب تشکیل شده و برای انتقال مناسب اکسیژن نیازمند آب سالم است
 • برای تنظیم درجه حرارت بدن
 • جهت هضم بهتر
 • گردش خون
 • سم زدایی در بدن

 

با توجه به وضعیت آب آشامیدنی و پر هزینه بودن خرید آب معدنی بهترین روش برای داشتن‌ آب سالم در یک محیط استفاده از دستگاه تصفیه می باشد که بسته به نوع نیاز و تعداد نفراتی که از این دستگاه استفاده می کنند انواع مختلفی دربازار موجود می باشد.

 

 

مراحل تصفیه آب به وسیله دستگاه تصفیه آب به صورت زیر می باشد :

 

 • جدا کردن رسوب

منظور از رسوب در آب تمام ناخالصی های موجود می باشد که این ناخالصی ها عبارتنداز: خاک، شن، خاکستر، خاک رس و …  وجود فیلترهای کمکی در دستگاه تصفیه آب وظیفه دارد این ناخالصی های موجود در آب را از بین ببرد.

 • از بین بردن پاتوژن ها

پاتوژن ها عبارتند از : باکتری، میکروب، انگل و … که این پاتوژن ها در بدن انسان باعث ایجاد بیماری می شود.

از بین بردن این پاتوژن ها به وسیله میکرو فیلتر و نانو فیلتر به خوبی انجام می گردد.

 • کم کردن کلر

در بیشتر اداره های تصفیه آب به علت ارزان بود قیمت کلر از این مایع برای از بین بردن میکروب، ویروس و ضد عفونی کردن آب ها استفاده می کند

درست است این مایع (کلر) تاثیر بسیار زیادی در ضد عفونی کردن آب دارد اما همراه خود طعم و بو را خواهد داشت و همچنین ترکیبات موجود در کلر باعث ایجاد واکنش هایی شیمیایی مخصوصا در فلزات می گردد.

برای از بین بردن کلر از آب فیلترهای کربن فعال که در دستگاه تصفیه تعبیه شده است بهترین گزینه است.

 • از بین بردن سرب خطرناک

سرب خطرناک از اتصالات لوله کشی و یا جوشکاری هایی که در اتصالات لوله ها تولید می شود ایجاد شده و برای از بین برد سرب خطرناک آب از فیلتر کربن و اسمز استفاده شده است.

 • از بین بردن آفت کش ها و مواد شیمیایی موجود در آب

همانند کلر استفاده از آفت کش ها نیز در اداره های تصفیه آب زیاد است و پس از حذف این آفت ها از آب مقداری از آن درون آب باقی می ماند برای از بین بردن این مواد شیمیایی جامانده در آب فیلتر کربن کمک شایانی می کند.

 

 

دستگاه های تصفیه آب تشکیل شده چند عضو مثل فیلترUF، فیلتر Polypropylene و فیلتر کربن و … تشکیل شده است که همه این اجزا وظیفه و عملکرد متفاوتی دارند و همه این اجزا در کنار هم به بهتر کردن سلامت آب آشامیدنی کمک می کند .

 

 

با اینکه دستگاه تصفیه آب خیلی به حفظ سلامتی کمک می کند اما باید در انتخاب آن دقت بالایی داشت و بهترین کیفیت را انتخاب کرد

متاسفانه اکثر دستگاه تصفیه آب های موجود در بازار دارای سطح کیفی بالایی نیستند و تائیدیه وزارت بهداشت را ندارند بنابراین، در هنگام انتخاب دستگاه تصفیه آب به این موارد دقت کنید .

 

 

تصویر شماتیک مراحل تصفیه آب

 

راهنما و آموزش نصب دستگاه تصفیه آب خانگی – خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

 

 

نا گفته نماند شما دوستان می توانید برای کم کردن هزینه بابت فیلترهای یخچال و بهتر شدن سلامت آب، یخچال خود را توسط یک قطعه کوچک بنام سه راهی T یا سه راهی سه فیتینگ به دستگاه تصفیه آب خانگی خود متصل نمایید.

 

FESTO T-koppeling QST-6 153129 | ERIKS shop NLQSY-B-10-8-10 10 x 8mm REDUCING PUSH IN 'Y' - 130962 - Supremeplumb.com

 

خرید دستگاه تصفیه آب برای یخچال

 

 

حرف آخر :

آب آشامیدنی سالم از مهمترین چیزهایی است که در زندگی انسان مورد نیاز است و متاسفانه در اکثر نقاط آب آشامیدنی سالم نداریم

همچنین باتوجه به اینکه برای سالم شدن آب آشامیدنی از مواد سمی درگر مثل کلر و یا آفت کش ها استفاده می شود و همچنین برای جلوگیری از افزایش هزینه ایجاد شده از خرید آب معدنی بهتر است از یک دستگاه تصفیه آب مناسب و استاندارد استفاده کنیم تا نسبت به افزایش سلامتی قدم برداشته باشیم.

 

روبراه سرویس جهت نصب، سرویس،تعمیر و یا مشاوره خرید دستگاه تصفیه آب در خدمت شما دوستان می باشد.

 

رضایت شما آینده ماست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *