هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

روش یخ زدایی با مایکروویو

Rate this post

 

یکی از قابلیت هایی که اکثر مایکروویو ها دارند انجام عملیات یخ زدایی می باشد که شاید برخی روش استفاده از این ویژگی را به خوبی ندانند.

ما در این مقاله روبراه سرویس سعی داریم روش یخ زدایی مواد غذایی در مایکروویو را به شما عزیزان توضیح دهیم.

 

 

 

در ابتدا به این مورد دقت داشته باشید که یخ زدایی با قرار دادن مواد غذایی در دمای محیط نیاز به زمان دارد و زمان زیاد نیز می تواند باعث افزایش میکروب و باکتری گردد که از این رو یکی از روش های جلوگیری از انتشار میکروب و باکتری و بالا بردن سلامت خانواده استفاده از قابلیت یخ زدایی مایکروویو می باشد.

 

 

دیفراست ( defrost ):

 

 

دیفراست یا همان یخ زدایی در بسیاری از مایکروویو ها به صورت یک برنامه جداگانه قرار گرفته است که با استفاده از آن به راحتی می توان کار یخ زدایی مواد غذایی ( سبزیجات، گوشت، حبوبات و … ) را انجام داد و تنها برای این کار باید برنامه defrost را از روی پنل مایکروویو خود انتخاب کرده و وزن آن مواد غذایی را مشخص نمایید ( گاهی در برخی از مایکروویو ها نوع مواد غذایی را نیز می توان تنظیم نمود )

برنامه دیفراست به جای پخت مواد غذایی سعی می کند با نفوذ به عمق مواد غذایی باعث از بین رفتن انجماد مواد غذایی گردد.

 

یخ زدایی در مایکروویوهایی که این قابلیت را ندارند

 

 

 

اگر مایکروویو شما قابلیت یخ زدایی مواد غذایی را در خود ندارد جای نگرانی نیست و ما به شم یااد خواهیم داد که چگونه به صورت دستی در مایکروویوهای فاقد defrost هستند مواد غذایی خود را از حالت انجماد خارج کنید و یا به اصطلاح یخ زدایی نمایید.

توان مایکروویو ها معمولا از ۲۰۰ شروع می شود تا ۹۰۰ یا شاید هم در برخی از مدل ها بیشتر.

شما میبایست پایین ترین توان را انتخاب نمایید (۲۰۰ الی ۴۰۰) .

مواد غذایی همچون گوشت به اندازه ۵۰۰ گرم، نیاز به ۹ الی ۱۳ دقیقه زمان برای انجام عمل یخ زدایی دارد، و تنها کاری که نیاز است انجام دهید این است که مایکروویو خود را در یک توان پایین آماده نمایید سپس بغا توجه به وزن گوشت میزان زمان را مشخص نمایید اما بهتر است برای دریافت نتیجه بهتر در این مدت زمان  ۴ الی ۵ دقیقه در تعداد دفعات متعدد مواد غذایی را جا به جا کنید .

 

بعد از یخ زدایی

 

 

هرگز مواد غذایی یخ زذایی شده را به حال خود رها نکنید و بلافاصله آر را حالا در فر، مایکروویو و یا اجاق گاز بپزید.

هیچگاه مواد غذایی یخ زدایی شده را مجددا در فریزر قرار ندهید

بسته بندی مواد غذایی را فورا پس از یخ زدایی از مواد غذایی جدا نمایید.

می توان در صورت نیاز مواد غذایی یخ زدایی شده را پخته و مجددا منجمد نمایید.

 

یخ زدایی بدون مایکروویو

 

 

در صورتی که می خواهید عمل یخ زدایی مواد غذایی را بدون مایکروویو انجام دهید بهتر است مواد غذایی منجمد را چند ثانیه درون آب سرد قرار دهید و سپس در یخچال با دمای زیر ۴ درجه سانتی گراد قرار دهید تا یخ مواد غذایی از بین رود.

 

در صورت مشوره رایگان و یا درخواست تعمیر مایکروویو خود کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان روبراه سرویس در سریع ترین زمان ممکن جهت هماهنگی با شما تماس بگیرند.

درخواست تعمیرات

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

و یا با شماره های زیر تماس حاصل نمایید و کارشناسان روبراه سرویس را از بابت مشکل مایکروویو خود مطلع سازید.

 

 

تلفن:

۰۲۱-۴۴۲۱۹۶۱۹

۰۲۱-۶۶۰۳۷۹۴۲

 

 

 

واتساپ/همراه:

۰۹۱۲۳۷۶۹۲۳۴

 

 

اینستاگرام:

سوالات متداول و رایج

دیفراست ( defrost ) مواد غذایی چیست؟

دیفراست یا همان یخ زدایی در بسیاری از مایکروویو ها به صورت یک برنامه جداگانه قرار گرفته است که با استفاده از آن به راحتی می توان کار یخ زدایی مواد غذایی ( سبزیجات، گوشت، حبوبات و ... ) را انجام داد و تنها برای این کار باید برنامه defrost را از روی پنل مایکروویو خود انتخاب کرده و وزن آن مواد غذایی را مشخص نمایید ( گاهی در برخی از مایکروویو ها نوع مواد غذایی را نیز می توان تنظیم نمود )
برنامه دیفراست به جای پخت مواد غذایی سعی می کند با نفوذ به عمق مواد غذایی باعث از بین رفتن انجماد مواد غذایی گردد.

یخ زدایی مواد غذایی چگونه است؟

مواد غذایی همچون گوشت به اندازه 500 گرم، نیاز به 9 الی 13 دقیقه زمان برای انجام عمل یخ زدایی دارد، و تنها کاری که نیاز است انجام دهید این است که مایکروویو خود را در یک توان پایین آماده نمایید سپس بغا توجه به وزن گوشت میزان زمان را مشخص نمایید اما بهتر است برای دریافت نتیجه بهتر در این مدت زمان  4 الی 5 دقیقه در تعداد دفعات متعدد مواد غذایی را جا به جا کنید .

یخ زدایی معمولی چه معایبی دارد؟

در ابتدا به این مورد دقت داشته باشید که یخ زدایی با قرار دادن مواد غذایی در دمای محیط نیاز به زمان دارد و زمان زیاد نیز می تواند باعث افزایش میکروب و باکتری گردد که از این رو یکی از روش های جلوگیری از انتشار میکروب و باکتری و بالا بردن سلامت خانواده استفاده از قابلیت یخ زدایی مایکروویو می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *