دسته بندی محصولات

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

درخواست تعمیرات

نگهداری از لاستیک ماشین لباسشویی

Rate this post

 

مراقبت از لاستیک ماشین لباسشویی:

لاستیک ماشین‌های لباسشویی از قطعاتی هستند که با روش‌های خیلی ساده میشه ازشون مراقبت و نگهداری کرد و تا سال‌ها بدون نیاز به تعویض یا هرگونه مشکل ازشون استفاده کرد.
با توجه به افزایش باورنکردنی قیمت‌های لوازم خانگی خب طبیعتا افزایش قیمت قطعات را شاهد هستیم.
اما با رعایت چند نکته ساده می‌توان یکی ازهزینه‌های اضافی که صرف تعویض لاستیک ماشین لباسشویی می‌شود و مهمتر از آن دردسرهای خودش را هم که دارد را از این روزهای سخت حذف کرد . نگهداری از ماشین لباسشویی چند نکته ساده دارد که اگر آنها را بدانید بسادگی می توانید فرسایش دستگاه خود را قبل از تعمیر پارگی لاستیک لباسشویی به عقب بیاندازید!

 

لاستیک ماشین لباسشویی چطور دچار پارگی می‌شود؟

خب یکی از دلایلی که ما مجبور به تعویض لاستیک لباسشویی میشیم پاره شدن لبه لاستیک هست و زمانی که این اتفاق می‌افته شاهد نشتی آب از کنار درب لباسشویی خواهیم بود. جا انداختن فنر دور لاستیک لباسشویی هم می تواند علت این عامل باشد!
همانطور که قبل تر به آن هم اشاره شد هزینه تعویض لاستیک ماشین لباسشویی اعم از اجرت سرویسکار و هزینه ایاب و ذهاب و قطعه در این برهه زمانی مبلغی چشم گیر خواهد بود.
میشه گفت اصلی‌ترین علت پاره شدن لاستیک ماشین لباسشویی سهل‌انگاری خودمان است .
و خیلی کم پیش می‌آید که با این مورد به‌صورت اتفاق یا بدون دلیل و علت مواجه شویم.
برای مثال خارج کردن غیر اصولی لباس‌ها از آبکش ماشین لباسشویی یکی از عمده ترین دلایل ایجاد پارگی یا کنده شدن قسمتی از لاستیک می‌باشد .
بعنوان مثال لباس‌هایی که دارای زیپ فلزی یا مارک‌های سخت هستند نباید از درون آبکش به بیرون کشیده شوند اجسام سخت لباس‌ها می‌تواند ایجاد خوردگی یا خراش روی لبه‌ی لاستیک ماشین لباسشویی شود.

بنابراین: بهتر است بجای کشیدن لباس‌ها به بیرون آن‌ها را بلند کنیم و به بیرون از دستگاه انتقال بدیم همچنین برای قرار دادن لباس درون دستگاه نیز این مورد رعایت شود. این یکی از علل پارگی لاستیک ماشین لباسشویی می باشد.

 

 

 

 

یکی دیگر از دلایلی که موجب پاره شدن لاستیک لباسشویی می‌شود وجود اجسام سخت مثل چاقو و یا ابزار و … می‌باشد پس بهتر است قبل از اینکه لباس‌ها داخل دستگاه قرار داده شوند به خوبی جیب‌های لباس ها بررسی شود و وسیله‌ای مخصوصا وسایل سخت و برنده درون جیب‌های لباس جا نماند.
خیلی اوقات دیده شده اجسام سخت از جیب خارج شده و با چرخش‌های متعدد دیگ به لاستیک لباسشویی آسیب وارد کرده است. گذاشتن وسایل سنگین روی ماشین لباسشویی نیز می توانید با اثر موجی گردشی و گریز از مرکز گردان دستگاه باعث خراب شدن آن می گردد.

 

و آخرین علت قرار نگرفتن کامل لباس درون آبکش ماشین لباسشویی می‌باشد. زمانیکه مقداری از لباس هنوز داخل آبکش قرار داده نشده و درب ماشین بسته می‌شود.
آن قسمت از لباس بین درب و لاستیک ماشین لباسشویی گیر می‌کند و با چرخش مداوم دیگه لباس گوشه‌ای از لاستیک را گرفته و با خود می‌چرخاند که این امر باعث کشیده شدن و پوسیدگی آن قسمت از لاستیک ماشین لباسشویی ما می‌شود.
حتما لباس‌ها را قبل از بستن درب دستگاه بصورت کامل درون آبکش قرار دهید.

 

 

 

تیرگی و سیاهی دور لاستیک ماشین لباسشویی

مهمترین عامل که باعث تیرگی و ایجاد جرم دور لاستیک دستگاه می‌شود وجود رطوبت در میان لاستیک است . جرم گیری لاستیک ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین اقدامات برای جلوگیری از خراب شدن این قطعه است! با جرم گیری مناسب تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی خود را به تاخیر بیاندازید! تميز كردن ماشين لباسشويي با سرکه؟! ما ماده صنعتی مخصوص این کار را بشما می دهیم!

 

 

چگونه جرم لاستیک ماشین لباسشویی را از بین ببریم؟

لاستیک لباسشویی مرطوب مناسب‌ترین مکان برای ایجاد کپک و باکتری می‌باشد که باعث تغییر رنگ لاستیک و ایجاد تیرگی و سیاهی دور لاستیک خواهد شد .
علاوه بر آن از نظر بهداشتی هم دستگاه و هم لباس‌ها را به چالش می‌کشد.
اشتباه ترین کار ممکن رها کردن لاستیک مرطوب ماشین لباسشویی بعد از اتمام کار می‌باشد.
و همچنین بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد کپک و باکتری خشک کردن کامل شیشه درب ماشین لباسشویی و لاستیک و همچنین باز گذاشتن درب دستگاه جهت خروج رطوبت از دستگاه می‌باشد.
مثل خیلی از مسائل دیگر اینجا هم پیشگیری بهتر از درمان است و نگهداری از لاستیک ماشین لباسشویی بهترین کار است .
و باید با کمی حوصله با روش‌های گوناگون از لوازم خانگی منزل مراقبت کرد که در این آشفته بازار قیمتی و شرایط نابسامان معیشتی کمتر دچار مشکل شویم .

در ضمن در صورت حادث شدن این مشکل (از بین رفتن لاستیک ماشین لباسشویی) با روبراه سرویس تماس حاصل فرمایید تا نکاتی در مورد ماشین لباسشویی را به شما بگوییم. اگر هم کار از کار گذشته باشد آموزش تعویض لاستیک ماشین لباسشویی بوش و سایر برندها را بشما خواهیم داد. قیمت لاستیک درب ماشین لباسشویی بوش نیز در فروشگاه سایت ما آمده است!
روبراه سرویس دارای انواع لاستیک لباسشویی اصلی و با قیمت مناسب بهمراه تکنسین کارآزموده جهت رفع مشکل دستگاه شما اقدام خواهد کرد. مراقبت های ماشین لباسشویی را جدی بگیرید! 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.