دسته بندی محصولات

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

درخواست تعمیرات

خارج کردن فنر لباس زیر از ماشین لباسشویی

Rate this post

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که یک جسم از لباس شما در ماشین لباسشویی جا بماند (مارک لباس، یک لنگه جوراب، سکه، فنر لباس زیر و … ) ما در ایم مقاله روبراه سرویس علت گیر کردن و یا قورت دادن اجسام در  ماشین لباسشویی و همچنین روش های خارج کردن این وسایل از ماشین لباسشویی را شرح خواهیم داد.

 

 

اجسام خارجی می تواند مشکلات زیر را برای ماشین لباسشویی ایجاد کند:

 • پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی
 • شکستن پوسته دیگ ( سرویس و تعمیر آن هزینه بالایی دارد)
 • سوراخ کردن شلنگ خرطومی داخل کابین و یا شلنگ تخلیه
 • شکستن پروانه پمپ تخلیه
 • وارد شدن فشار زیاد به پمپ تخلیه و سوختن پمپ
 • ایجاد صدای زیاد

 

درام یا دیگ

 

 

 

دیگ یا درام ماشین لباسشویی دارای حفره های کوچکی در تعداد بالا می باشد، گاهی برخی از لوازم لباس ها با توجه به اندازه ای که دارند می توانند با چرخش ها متوالی که در دیگ ماشین لباسشویی وجود دارد از این حفره ها رد شده و وارد پوسته دیگ شود .

همچنین وجود این اجسام باعث ایجاد صدای زیاد و امکان آسیب وارد شدن به ماشین لباسشویی را خواهد داشت.

گاهی اجسامی که از لباس ها جدا می شود و یا درون جیب لباس جا مانده است درون این حفره ها گیر کرده و درون پوسته دیگ نیافته اند اما به علت گیر کردن اجسام در این حفره ها با چرخ دیگ اجسام خارجی گیر کرده در در دیگ با هر دور چرخش به پوسته دیگ اصابت کرده و باعث ایجاد صدا در ماشین لباسشویی خواهد شد.

بهتر است قبل از هر کاری آب ماشین لباسشویی را تخلیه کرده و درون دیگ را با یک چراغ قوه به خوبی بررسی کنید، گاهی میتوان این اجسامی را که در حفره های دیگ گیر کرده بدون نیاز به بازکردن بدنه ماشین لباسشویی توسط یک موچین از دورن درام یا دیگ خارج کنید، بدین صورت به سادگی و بدون هیچ هزینه و دردسر مشکل ماشین لباسشویی حل خواهد شد .

 

نکته :

بهتر است لباس های زیر که دارای فنر و یا هر نوع لباسی که دارای اجسامی هستند که احتمال جدا شدن آنها از لباس زیاد است را درون یک کیسه توری انداخته تا اجسام در صورت جدا شدن از لباس وارد قطعات ماشین لباسشویی نشود و از ایجاد حادثه و خرابی جلوگیری بعمل آوریم.

 

 

 

همچنین همیشه قبل از قراردادن لباس در ماشین لباسشویی از محکم بودن دکمه ها و مارک های لباس اطمینان حاصل فرمایید و در صورت محکم نبودن آن ها قبل از قراردادن در ماشین لباسشویی نسبت به محکم کردن اجسام روی لباس اقدام فرمایید.

 

فضای بین لاستیک و درام

 

 

 

 

به علت چرخش درام نمیتوان لاستیم دور درب را به درام یا همان دیگ متصل نمود به همین دلیل باستیک را به پوسته دیگ و سینی جلوی ماشین لباسشویی متصل می کنند به همین دلیل یک فضای کنر از یک سانتی متر بین درام و لاستیک ایجاد می شود، اگر دقت کرده باشید این فضا به راحتی قابل دیدن است.

گاهی اجسام خارجی از این فضا عبور کرده و وارد پوسته دیگ می شوند که پس از گیر کردن به المنت ماشین لباسشویی و یا قسمت ها و فرورفتگی هایی که درون پوسته دیگ وجود دارد باعث ایجاد صدا می کند که مهم تر از صدایی که ایجاد می شود باید جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به ماشین لباسشویی اقدامات لازم صورت گیرد.

 

گاهی اجسام در زمان تخلیه آب ماشین لباسشویی با جریان آب از پوسته دیگ خارج شده و وارد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی می شوند که برای حارج کردن آن باید مراحل زیر را انجام داد:

 

 • ماشین لباسشویی را خاموش نمایید
 • درب پمپ تخلیه که در پایین ماشین لباسشویی و روی سینی جلویی ماشین لباسشویی قرار گرفته است را باز کنید.

 

 

 

 

 • یک شلنگ باریک کنار درپوش پمپ تخلیه وجود دارد برای اینکه آب زیادی کف مکانی که ماشین لباسشویی در آنجا قرار دارد نریزد، آب اضافی موجود در پمپ تخلیه را بوسیله این شلنگ در یک ظرف یا لگن تخلیه کنید  (درپوش شلنگ برداشته شود آب اضافی تخلیه خواهد شد و پس از تخلیه کامل دومرتبه درپوش شلنگ را در جای خود قرار دهید)

 

 

 • درپوش پمپ تخلیه را بر خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا بتوان درپوش پمپ تخلیه را برداشت، پس از آن اجسامی که درون پمپ تخلیه گیر کرده است را برداشته و مجددا در پوش را سرجای خود اینبار با چرخاندن درپوش در جهت عقربه های ساعت محکم کنید.

 

اما در صورت خارج نشدن اجسام از پوسته دیگ بهترین کار کمک گرفتن از تعمیرکار متخصص ماشین لباسشویی می باشد، متخصصین تعمیر ماشین لباسشویی برای جلوگیری از باز کردن کامل پوسته دیگ و همچنین کاهش هزینه برای مشتری ترفندهایی را استفاده می کنند (البته اگر تعمیرکار متخصصی که انتخاب می کنید با تجریه و منصف باشد)

 

روبراه سرویس با داشتن سال ها تجربه در زمینه خدمات تخصصی لوازم خانگی در کشور و با ده ها تعمیرکار متخصص، مجرب و کار آزموده در خدمت هم میهنان عزیز می باشد.

 

مهمترین ویژگیهای شرکت روبراه سرویس:

 • تجربه بالا در زمینه خدمات تخصصی لوازم خانگی
 • هزینه و اجرت منصفانه
 • اهمیت فراوان کاهش زمان سرویس دهی برای تیم جهت رضایت مشتری
 • برخورد دوستانه کارشناسان با مشتریان عزیز
 • ارایه خدمات لوازم خانگی در ساعات مختلف شبانه روز و بدون تعطیلی

 

جهت هرگونه مشاوره رایگان و یا درخواست خدمات، عزیزان می توانند از طریق تکمیل فرم زیر و یا تماس با شماره تلفن ۴۴۲۱۹۶۱۹ با کد تهران اقدام نمایند، کارشناسان روبراه سرویس در سریعترین زمان ممکن نسبت به رفع ایراد لوازم خانگی شما اقدامات لازم را انجام خواهند دارد.

 

فراموش نکنید:

 

رضایت شما آینده ماست

 

 

درخواست تعمیرات

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.