هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

علت خراب شدن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش

5/5 - (1 امتیاز)

درود

ماشین لباسشویی بوش دارای انواع قطعات فنی می باشد که هر یک از این قطعات وظیفه خاص خود را دارند و وجود مشکل در هر کدام یک از این قطعات باعث اختلال در روند کارکرد ماشین لباسشویی خواهد شد.

یکی از قطعات مهم در دستگاه برد لباسشویی بوش می باشد که وجود مشکل در آن نه تنها باعث اختلال در عملکرد ماشین لباسشویی می شود، بلکه باعث بروز مشکل های بیشتر و شدید تر در ماشین لباسشویی خواهد شد.

 

مشکلات سطحی

پمپ تخلیه می تواند دچار ایرادات سطحی شود که به سادگی قابل برطرف کردن می باشد و نیازی به تعویض پمپ تخلیه نباشد که سعی داریم در این مقاله روبراه سرویس به آنها اشاره و روش برطرف کردن مشکل را برای شما عزیزان شرح دهیم.

 

گرفتگی پمپ تخلیه

گاهی وجود اجسام خارجی در لباس ها و یا مارک لباس ها هنگام شستشو از روزنه های دیگ و یا درزی که بین دیگ و لاستیک وجود دارد وارد پوسته دیگه شده و با جریان آب وارد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شده و از تخلیه آب جلوگیری می کند.

برای رفع این مشکل فقط کافیست درپوش پمپ تخلیه را بازکرده و اجسامی که داخل پمپ تخلیه گیر کرده را خارج کنید تا مشکل رفع شود.

 

 

پیشنهاد می شود به این موضوع خیلی دقت فرمایید، و گاهی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی خود را بررسی نمایید زیرا عدم توجه به این قسمت و وجود اجسام خارجی در پمپ تخلیه باعث فشار به پمپ تخلیه شده و پس از مدتی پمپ تخلیه کاملا از کار خواهد افتاد .

 

طولانی بودن شلنگ تخلیه

گاهی فاصله زیاد بین لباسشویی و محل تخلیه نیازمند اضافه نمودن شلنگ تخلیه است اما باید در نظر داشته باشید که طول شلنگ تخلیه  ماشین لباسشویی بهمراه شلنگ اضافه شده نباید بیشتر از ۳ متر باشد .

 

 

 

طولانی بودن بیش از از ۳ متر پمپ تخلیه باید آب درون شلنگ را نیز به فاضلاب هدایت کند و باعث فشار آمدن به پمپ تخلیه خواهد شد.

 

 

انتهای شلنگ تخلیه نباید در آب غوطه ور باشد .

این موارد مشکلات سطحی می باشد که توسط خودتان می توانید این مشکلات را بر طرف نمایید.

 

 

 

مشکلات فنی 

گاهی فشار زیاد به پمپ تخلیه باعث نیم سوز شدن و ضعیف شدن پمپ تخلیه می شود.

در مواقعی پمپ تخلیه ضعیف شده باشد به سرعت گرم شده و باعث عملکرد ناقص تخلیه می شود (گاهی تخلیه می کند گاهی تخلیه انجام نمی شود)

 

شکسته شدن پروانه پمپ تخلیه یکی از مشکلاتی است که فقط می توان پمپ تخلیه را تعویض کرد و امکان تعمیر وجود ندارد .

شکسته شدن پروانه پمپ تخلیه بر اثر اجسام خارجی مثل کلید، سکه و یا دیگر موارد مشابه اتفاق می افتد.

بیشتر بخوانید  نشانه های سوختن موتور ماشین ظرفشویی و آموزش نحوه تعمیر آن

صدای زیاد نیز یکی از مواردی است که ما را مجاب به تعویض پمپ تخلیه می کند

در این مواقع پمپ به طور کامل عملیات تخلیه را انجام می دهد ولی صدای بیش از حد آزاردهنده می باشد .

 

باید خاطر نشان کرد که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش با برد اصلی رابطه مستقیم دارد و با ارسال فرمان از قسمت برد اصلی و با ولتاژ ۲۲۰ ولت شروع به کار می کند و گاهی عدم کارکرد پمپ تخلیه می تواند به علت ایراد از قسمت برد اصلی ماشین لباسشویی باشد .

بهتر است برای بررسی مشکلات فنی از تعمیرکار متخصص لوازم خانگی کمک گرفته شود.

علاوه بر ماشین لباسشویی، پمپ تخلیه یکی از قطعات بسیار مهم در ماشین ظرفشویی نیز محسوب می شود. به مرور زمان ممکن است وجود یون منفی و املاح درون آب شهری، درون دستگاه شما رسوب کند و به این صورت پمپ تخلیه دستگاه شما معیوب شود. بنابراین لازم است به عیب یابی پمپ تخلیه و تعمیر ظرفشویی بوش توجه کنید. چرا که خرابی پمپ تخلیه مانع از تخلیه آب درون دستگاه و یا آبگیری ماشین ظرفشویی شده و عملکرد دستگاه شما در جهت شست و شوی ظروف را به صورت کلی مختل می سازد.

در صورت بروز مشکل می توانید از طریق پل های ارتباطی مانند تماس با شماره های ۴۴۲۱۹۶۱۹ و ۶۸۲۸۷ در تهران و یا تکمیل فرم کارشناسان روبراه سرویس را مطلع نمایید تا کارشناسان مجرم روبراه سرویس در سریع ترین زمان ممکن با شما عزیزان برای رفع مشکل دستگاه هماهنگی های لازم را انجام دهند.

 

 

رضایت شما آینده ماست

 

درخواست تعمیرات

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *