هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آموزش کار با ماشین ظرفشویی بوش

Rate this post

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، ماشین های ظرفشویی‌ از قابلیت های ویژه ای برخوردار شدند که شما می توانید بر اساس مقدار ظروف کثیف تان و جنس این ظروف اقدام به انتخاب برنامه مناسب نمایید. آگاهی از این برنامه ها موجب استفاده صحیح از دستگاه شده و به قطعات دستگاه و ظروف شما حداقل آسیب وارد می گردد. بنابراین این مقاله را از دست ندهید تا با انتخاب مناسب ترین برنامه، حداقل آسیب را به دستگاه خود وارد نمایید و دیگر نیاز به تعمیر تخصصی ماشین ظرفشویی بوش در محل نداشته باشید.

ماشین ظرفشویی های بوش یکی از پرطرفدار ترین لوازم خانگی محسوب می شود که شاید برخی از افراد به علت مشغله زیاد و یا نبودن در هنگام نصب نحوه کار کرد با این دستگاه را به خوبی ندانند اما روبراه سرویس سعی دارد به شما عزیزان جهت یادگیری دقیق و کامل کمک کند.

ماشین ظرفشویی های بوش دارای تعدادی برنامه شستشو و تعدادی برنامه کمکی بهمراه دکمه روشن و خاموش و دکمه شروع به کار هستند.

 

 

 

 

به طوری کلی و خلاصه مراحل کار با پنل ماشین ظرفشویی های بوش به ترتیب زیر می باشد:

 • پس از چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی دکمه ON/OFF را فشرده تا ماشین ظرفشویی روشن شود.
 • یکی از برنامه های شستشو را با توجه به نوع ظروفی که درون ماشین ظرفشویی قرار داده اید انتخاب می کنید ( برنامه ها در مدل های گوناگون ماشین ظرفشویی با یکدیگر متفاوت است )
 • پس از انتخاب برنامه شستشو در صورت نیاز یک یا چند برنامه ترکیبی یا کمکی را به برنامه اصلی اضافه کنید ( می توانید هیچ برنامه کمکی را اضافه نکنید)
 • در آخر دکمه استارت را فشرده و اجازه می دهیم ماشین ظرفشویی کار خود را انجام دهد.

 

 

 

ماشین ظرفشویی های بوش دارای برنامه های گوناگونی هستند که با توجه به هر مدل کارکر برنامه ها با یکدیگر متفاوت است اما مراحل کلی به ترتیب بالا می باشد.

 

قرص ماشین ظرفشویی فینیش کوانتوم ۱۰۰ عددی اصلی

خرید اورجینال ترین پمپ تخلیه ظرفشویی بوش با ارزان ترین قیمت

 

سعی داریم اکثر برنامه های مشترک در بین ماشین ظرفشویی بوش را برای شما عزیزان شرح دهیم:

 

 

 

 

 • ° intensive 70 : این برنامه قوی ترین برنامه شستشو در ماشین ظرفشویی های بوش است که گاهی به جای نوشته intensive 70  عکس یک قابلمه روی دکمه برنامه هک شده است و برای ظروفی کاربرد دارد که از جنس محکمی برخوردار بوده و چربی زیادی نیز دارندهمانند » قابلمه، ماهیتابه و …  به این نکته توجه داشته باشید: از آنجایی که این برنامه شستشوی قوی را دارا می باشد نباید ظروف حساس، طرح و نقش دار، ظریف و همانند آن را با این برنامه شستشو داد زیرا باعث می شود پس از مدتی طرح و نقش ظروف ( بخصوص طلایی ) از روی ظروف محو شود.
بیشتر بخوانید  آموزش گام به گام نحوه تعویض کیسه و فیلتر جاروبرقی بوش

 

 

 • ° auto 45/65 : این برنامه نیز در اکثر مدل های ماشین ظرفشویی بوش دیده می شود و می توان گفت یکی از پرکاربردترین برنامه های شستشو نیز بحساب می آید. این برنامه برای شستن تمامی ظروف طراحی شده، ظروفی همچون : ظرف صبحانه، نهار، عصرانه، شام که در این برنامه همانطور که در نوشته روی آن پیداست دما بین ۴۵ درجه تا ۶۵ درجه متعیر است و ماشین ظرفشویی با توجه به سنسورهایی که دارد و همچنین میزان کثیفی ظروف دمای آب شستشو را تنظیم می کند تا شستشو به بهترین نحو ممکن انجام شود.

 

 

 • ° Eco 50 : این برنامه شستشو را با عنوان برنامه اقتصادی و یا شستشوی کم مصرف می شناسیم. برنامه Eco  طوری طراحی شده است که ماشین ظرفشویی آرام تر از همیشه کار شستشو را انجام می دهد و با توجه به اینکه ماشین ظرفشویی آرامتر کار می کند مصرف آب و برق نیز کاهش پیدا کرد . ( از این برنامه نیز برای شستشوی تمامی ظروف میتوان استفاده نمود)

 

 

 • ° glass 40 : این برنامه را گاهی با شکل لیوان شیشه ای نیز میبینیم، برای شستن ظروفی می باشد که چندان چربی و چسبندگی در آن وجود ندارد، همچنین بهترین برنامه برای شستن ظروف حساس، ظریف و گرانقیمت بهتر است از همین برنامه استفاده شود.

 

 

 • Quick 65° : این برنامه به عنوان سریع شو  یاد می شود مه برای شستن ظروفی که چربی آن تازه بوده و در تایم شستشوی کم تمیز می شود. لازم به ذکر است که به علت اینکه تایم شستشو در این برنامه کوتاه است و قرص های ماشین ظرفشویی نمی توانند در زمان های کوتاه عمل کند و یا حل شود بهتر است از ژل شستشو استفاده نمایید .

 

 

 • pre rinse : این برنامه یک آبکشی با آب سرد انجام می دهد بدون اینکه از شوینده استفاده شود. این برنامه با عنوان برنامه پیش شستشو شناخته می شود و کاربرد آن برای زمانی است که می خواهید ظروف خود را جمع کرده و یکباره اقدام به شستشوی آن ها کنید . با استفاده از این برنامه می توانید هربار که ظروف را درون ماشین ظرفشویی خود قرار می دهید ب این آبکشی که این برنامه می دهد ته منده های غذا را از روی ظروف آبکشی کرده و از خشک شدن آن و سخت تمیز شدن آن ها جلوگیری نمایید.

 

———————————————————————————-

در رابطه با برنامه های کمکی قبل تر نیز توضیح داده شد، برنامه های کمکی باعث استفاده بهتر کردن از برنامه های شستشو می باشد و در استفاده از برنامه های کمکی هیچ الزامی وجود ندارد .

برنامه های کمکی نیز همانند برنامه های شستشو در مدل های مختلف ماشین ظرفشویی متفاوت است به چند برنامه کمکی مشترک بین ماشین ظرفشویی های بوش خواهیم پرداخت:

 

 

بیشتر بخوانید  گزش بدنه(برق گرفتگی) ماشین ظرفشویی

 

 • vario speed : به معنای صرفه جويی در وقت عملکرد “صرفه جويی در وقت” می تواند زمان اجرای ھر برنامه را حدود ٪ ٢٠ تا ٪ ۵٠ کوتاه تر کرده و برای آن که در زمان کوتاه شده برنامه نتايج شستشو و خشک کردن بھينه باشد، مصرف آب و انرژی بيشتر می شود.

 

 

 

 

 • half/load : یا نيمه پر کردن دستگاه، اگر فقط مقدار کمی ظرف برای شستن داريد (مثلاً ليوان، فنجان، بشقاب)، می توانيد از عملکرد “نيمه پر” استفاده نماييد. با اين کار در مصرف آب، انرژی و زمان صرفه جويی خواھيد کرد. برای شستشو، نسبت به زمانی که ماشين کاملاً پر است، مقدار کمتری شوينده داخل مخزن شوينده بريزيد.

 

 

 

 • hygien plus : در اين عملکرد، دما افزايش می يابد و به مدت طولانی باقی می ماند تا خاصيت ضدعفونی کنندگی تعريف شده حاصل شود. با استفاده مدوام از اين عملکرد ضعيت بھداشتی بھتری حاصل می شود. اين عملکرد اضافی مثلاً برای تميز کردن تخته گوشت يا شيشه شير بچه ايده آل است.

 

 

 • intensive zone : اينتنزيوزون برای ظروف مخلوط عالی است. می توانيد قابلمه ھا و ماھیتابه ھايی را که کثيف تر ھستند در سبد پايينی و ھمراه با آن ھا ظروفی را که به طور عمول کثيف ھستند در سبد بالايی بشوييد. فشار آب پاشی برای سبد پايين با قدرت بيشتری خواھد بود و دمای شستشو کمی بيشتر خواھد شد.

 

 

——————————————————————————

 

 

 • extra Dry: بالا رفتن دما در طول شستشوی نھايی و اضافه شدن زمان خشک کردن باعث می شود که حتی ظروف پلاستيکی نيز بھتر خشک شوند. مصرف انرژی کمی بيشتر می شود.

 

 • Shine and Dry: افزايش حجم آب در طول روند شستشو و افزايش مدت زمان مرحله خشک کنندگی از ايجاد لکه جلوگيری شده و نتيجه خشک کنندگی بھتر می شود. مصرف انرژی کمی بيشتر می شود. توصيه می شود در صورت انتخاب از (Shine and Dry) علمکرد خشک و براق کردن جلادھنده استفاده شود (حتی درصورت استفاده از شوينده ھای ترکيبی)

 

——————————————————————

 

 

 

 • Energy Save : با عملکرد “صرفه جويی در مصرف انرژی” مصرف آب و انرژی کاھش می يابد. برای نتايج بھينه شستشو و خشک کنندگی زمان شستشو افزايش می يابد.

 

 

لازم به ذکر است که روبراه سرویس دفترچه راهنمای فارسی کامل محصولات بوش را درون بهش دانلود راهنمای فارسی در سایت قرار داده است که هموطنان عزیزمان بتوانند به راحتی به اطلاعات کامل تر و دقیق تر دسترسی پیدا کنند. همچنین با کیفیت ترین شوینده ظرفشویی و همچنین جرم گیر ظرفشویی بوش را با ارزان ترین قیمت از روبراه سرویس خریداری نمایید

 

همچنین روبراه سرویس به شما عزیزان در صورت هرگونه سوال مشاوره رایگان ارائه می کند فقط کافیست با شماره تماس ۴۴۲۱۹۶۱۹-۰۲۱- ۶۸۲۸۷-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید  آشنایی با کاربرد برد الکترونیکی و چگونگی تعمیر آن در ماشین ظرفشویی

 

جهت هرگونه درخواست خدمات و یا سرویس دوره ای می توانید با ما تماس بگیرید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان روبراه سرویس در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

 

رضایت شما آینده ماست 

 

درخواست تعمیرات

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *