وارد شدن به فروشگاه روبراه

چرا از ماشین لباسشویی کف خارج می شود؟

علت کف زیاد در ماشین لباسشویی چیست؟

 

یکی از سوالاتی که مشتریان عزیز خیلی از من می پرسند علت کف کردن زیاد ماشین لباسشویی و یا کف نکردن ماشین لباسشویی است.
کف زیاد ماشین لباسشویی به موارد متعددی بستگی دارد که یک به یک برای شما توضیح خواهیم داد.

 

اولین چیزی که باید به آن دقت داشت این است که آیا پودری که درون ماشین لباسشویی خود میریزید پودر شستشوی دستی است یا ماشینی ! 

 

 

 

کف ماشین لباسشویی و دلایل ایجاد آن

 

پودر شستشوی دستی مخصوص شستشوی لباسها درون لگن است و پودر ماشینی برای شستشوی لباسها با ماشین لباسشویی
طبیعی است اگر پودر دستی را در ماشین لباسشویی بریزیم به شدت کف خواهد کرد و احتمال آسیب رساندن به ماشین لباسشویی وجود دارد. اما چرا ماشین لباسشویی کف نمیکنه ؟

به این نکته نیز توجه داشته باشید که هر چه پودر ماشینی کمتر کف کند کیفیت بیشتری خواهد داشت.
پس اگر لباسهای شما تمیز می شود اما حین شستشو کف زیادی دیده نمی شود مطمئن باشید از پودر باکیفیتی استفاده می کنید.

 

همچنین استفاده از شامپو یا مایع های ظرفشویی نیز می تواند کف زیادی را در ماشین لباسشویی تولید کند همان‌طور که عرض کردم کف زیاد در ماشین لباسشویی باعث ایجاد مشکلات در ماشین لباسشویی می‌شود.

 

 

بیشتر بخوانید  بهترین راه تشخیص دستگاه تقلبی و اصلی

در صورتی که با مشکل کف کردن بیش از حد ماشین لباسشویی خود مواجه شدید بهترین کار که باید انجام داد این است که ماشین لباسشویی را در تخلیه قرار دهید و فورا برنامه ماشین لباسشویی را به حالت آب کشی درآورده و اجازه دهید کف موجود در ماشین لباسشویی با آبکشی کاملا تخلیه شود. علت بیرون زدن کف از ماشین لباسشویی نیز می تواند همین ها یا این باشد که درب ماشین لباسشویی خوب بسته نمی شود یا لاستیک دور درب مشکل دارد یا کیفیت خود را از دست داده.
بهتر است این عمل را سه بار انجام دهید. 

 

میزان استفاده از پودر در ماشین لباسشویی

 

 

طرز فکر اشتباهی که خیلی از افراد در استفاده از ماشین لباسشویی دارند اینست که هر چه پودر ماشین لباسشویی بیشتر باشد لباس ها تمیز تر می شود اما این دیدگاه کاملا اشتباه بوده و بیشتر هزینه و پول شما را هدر می دهد .

برای یک ماشین لباسشویی شش تا هشت کیلویی به اندازه ۳۵ گرم پودر کافی می باشد یعنی به اندازه ۳ قاشق سر پر غذاخوری و مابقی پودری که در ماشین لباسشویی ریخته می شود هدر خواهد رفت .

 

دلیل حل نشدن کامل شوینده (پودر) در ماشین لباسشویی

 

شاید برای خیلی از افراد پیش آمده باشد که آثار پودر روی لباسهایشان باقی مانده باشد اما علت این مشکل از کجاست ؟؟؟؟

  • پودر بی کیفیت یا تقلبی : اکثر شوینده های تقلبی درون آب به خوبی حل نمی شود و باعث سفیدک زدن لباس ها و یا جاماندن رسوبات شوینده روی لباس می شوند.
  • دمای آب: به دمای آب تنظیم شده روی ماشین لباسشویی خود دقت داشته باشید برای حل شدن کامل شوینده در ماشین لباسشویی بهتر است آب گرم باشد و با دمای پایین حل شدن شوینده بسیار ضعیف خواهد شد.
  • سختی آب : هر منطقه دارای سختی آب متفاوتی می باشد و عمل حل شدن شوینده در ماشین لباسشویی به این سختی نیز بستگی دارد که میتوان با استفاده از فیلتر های سختی گیر سر راه ورودی ماشین لباسشویی خود این مشکل را تا حدودی برطرف نمایید.

 

بیشتر بخوانید  پودر یا مایع لباسشویی؟

 

نکات آخر :

ماشین لباسشویی ها دارای قطهات الکترونیکی حساسی هستند که در صورت برخورد کردن کف شوینده با آنها آسیب خواهند دید و زمانی که کف در ماشین لباسشویی شما بیش از حد زیاد شود از قسمت جاپودری به بیرون می آید و به پنل یا برد الکترونیکی دستگاه آسیب می زند.

همیشه از شوینده های مرغوب و با کیفیت استفاده نمایید و به اندازه شوینده ای که درون دستگاه خواهید ریخت دقت لازم را داشته باشید. ili همه سوالات در مورد حل نشدن ، کف زیاد و کف نکردن پودر لباسشویی خارج از این مطالب نیستند.

 

 

در صورت هرگونه مشاوره رایگان، درخواست خدمات، سفارش شوینده های اصلی و … می توانید از طریق پل های ارتباطی روبراه سرویس و یا تکمیل فرم درخواست پایین برگه اقدام نمایید.

۰۲۱-۴۴۲۱۹۶۱۹

 

 

روبراه سرویس بدون تعطیلی در خدمت شما هموطنان عزیز است .

 

 

رضایت شما آینده ماست

 

درخواست تعمیرات

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
124
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

توسط
تومان