هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

۷ علل اساسی خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی در حین کار

4.2/5 - (4 امتیاز)

بررسی و عیب یابی مشکل خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی در حین کار

ماشین ظرفشویی یکی از کاربردی ترین و مدرن ترین لوازم های خانگی روز بازار است که موجب تسریع و سهولت در امر ظرف شستن می شود. یکی از مسائل رایجی که ممکن است کاربران ماشین ظرفشویی را دچار مشکل کند،  خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی در حین کار است.

تصور کنید پس از یک روز خسته کننده، ظروف خود را درون دستگاه قرار دادید و ماشین ظرفشویی را روشن کردید، اما متوجه شدید که دستگاه شما در حین کار خاموش شده است. در این شرایط شما با انبوهی ظروف تمیز نشده مواجه می شوید. به دلیل اهمیت ماشین ظرفشویی و ناخوشایند بودن این مشکل لازم است سریعا به فکر عیب یابی و سرویس قطعات ماشین ظرفشویی بوش در محل خود باشید. این مشکل می تواند ناشی از مشکلات برقی منزل شما باشد. گاهی اوقات نیز بروز این مشکل به دلیل معیوب شدن قطعات اصلی ماشین ظرفشویی است که تعمیر آن نیاز به دانش فنی و تخصصی دارد. در ادامه به بررسی این عوامل خواهیم پرداخت.

 

چرا ماشین ظرفشویی در حین استفاده خاموش می شود؟

ماشین های ظرفشویی جزء تخصصی ترین لوازم های خانگی روز بازار است.

به همین سبب بهتر است در صورت بروز مشکل پیش از هرکاری با نمایندگی ارزان تعمیرات ظرفشویی در محل تماس نمایید.

معمولا خاموش شدن ظرفشویی در حین کار به دلیل موارد زیر می‌ باشد:

 1. وجود خرابی در المنت حرارتی ماشین ظرفشویی
 2. وجود خرابی در پمپ و یا موتور ماشین ظرفشویی
 3. از کار افتادن پنل کنترلی ماشین ظرفشویی
 4. معیوب بودن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی
 5. وجود مشکلاتی در درب ماشین ظرفشویی
 6. از کار افتادن فیوز حرارتی ماشین ظرفشویی
 7. وجود نوساناتی در جریان برق ماشین ظرفشویی

در صورت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار بهتر است موارد گفته شده را بررسی نمایید تا بتوانید علت اصلی این مشکل را بیابید.

 

وجود خرابی در المنت حرارتی ماشین ظرفشویی

یکی از علت هایی که منجر به خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی حین کار می‌ شود، خرابی المنت است.

المنت حرارتی ماشین ظرفشویی، امروزه به یکی از مهمترین قطعات ماشین ظرفشویی‌ تبدیل شده است. وجود مشکل و خرابی در این قطعه نیز موجب خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی خواهد شد.

گاهی اوقات علت خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی، شکستگی در المنت حرارتی است که در این شرایط تنها کافی است اقدام به تعویض این قطعه نمایید.

برای بررسی این موضوع که علت خاموشی ناگهانی ظرفشویی وجود مشکل در المنت حرارتی است یا خیر،  بهتر است وجود آب گرم در ماشین ظرفشویی را بررسی نمایید.

در صورت خشک نشدن ظروف در داخل ماشین ظرفشویی نیز می توانید به خرابی المنت حرارتی دستگاه پی ببرید.

المنت ماشین ظرفشویی

وجود خرابی در پمپ یا موتور ماشین ظرفشویی

بیشتر بخوانید  بررسی 5 علتی که منجر به عدم آبگیری ماشین ظرفشویی می شود

یکی از عوامل بسیار مهمی که در روشن شدن و به کار افتادن ظرفشویی تأثیر دارد، جریان آب است. اگر آب مورد نیاز جهت روشن شدن و شروع کار دستگاه، از پمپ ساختمان به ظرفشویی شما نرسد،  ماشین ظرفشویی در حین کار خاموش می شود.

عامل مهم دیگری که موجب خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار می شود، وجود اختلالاتی در موتور دستگاه است. در صورت استفاده بیش از حد از ماشین ظرفشویی، موتور دستگاه ضعیف‌خواهد شد. در این شرایط، موتور قادر نخواهد بود آب لازم جهت شست و شوی ظروف را، از جت پمپ دریافت نموده و به ماشین ظرفشویی منتقل کند.

در این شرایط، به دلیل ضعیف شدن موتور ماشین ظرفشویی، دستگاه به طور ناگهانی خاموش می شود. در این شرایط نیز بهتر است بررسی و تعمیر موتور ماشین ظرفشویی بوش  را به تعمیرکاران روبراه سرویس بسپارید.

خاموش شدن ظرفشویی

 

از کار افتادن پنل کنترلی ماشین ظرفشویی

پنل کنترلی نوعی صفحه هوشمند است که در بالا ظرفشویی قرار گرفته است و از تعدادی دکمه تشکیل شده که به شما این امکان را می دهد که بخش های مختلف ماشین ظرفشویی را تنظیم نمایید.

از کار افتادن پنل کنترلی می تواند منجر به خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی در حین کار شود. این قطعه، یکی از حساس ترین قطعات ماشین ظرفشویی‌ است که به دلیل ضربه،  برخورد آب، فشار شدید و مواردی از این قبیل از کار می افتد. در صورت از کار افتادن پنل کنترلی برخی از دکمه ها و برنامه های ماشین ظرفشویی نیز از کار می افتد.

در این شرایط بهتر است تعمیر پنل کنترلی ماشین ظرفشویی سامسونگ در محل را به تعمیرکار مجرب خود بسپارید.

از کار افتادن پنل الکترونیکی

 

وجود مشکلاتی در عملکرد درب ماشین ظرفشویی

در اکثر دستگاه های برقی مانند ماشین ظرفشویی، مایکروفر، لباسشویی و …  شروع فعالیت دستگاه به به بسته شدن کامل و فیکس شدن درب آن با بدنه دستگاه، وابسته است. در صورت وجود هرگونه مشکل در درب ماشین ظرفشویی، ممکن است درب ماشین ظرفشویی قفل شود و یا بسته نشود و به این صورت، عملکرد دستگاه مختل خواهد شد و ظرفشویی در حین کار متوقف می شود.

وجود عواملی مانند خرابی در قفل درب، وجود مشکلاتی در لاستیک دور درب و وجود موانع خارجی در درب ظرفشویی، موجب بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی و همچنین خاموش‌ شدن ناگهانی ظرفشویی در حین کار خواهد شد.

خرابی درب ماشین ظرفشویی

 

وجود اختلالاتی در برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

برد الکترونیکی، یکی از مهمترین قطعات ماشین ظرفشویی است، که وظیفه تنظیم و کنترل قطعات مختلف ماشین ظرفشویی را برای روشن شدن و خاموش شدن دستگاه، بر عهده دارد. به همین سبب وجود مشکلاتی در برد الکترونیکی موجب خاموش‌ شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی در حین کار خواهد شد.

به دلیل اهمیت زیاد این قطعه، بهتر است بررسی و تعمیر برد الکترونیکی ظرفشویی را به تعمیرکاران ظرفشویی بسپارید.

بیشتر بخوانید  بررسی موادی که به هیچ عنوان نباید در مایکروفر قرار داد!!!

برد الکترونیکی ظرفشویی

 

وجود خرابی در فیوز حرارتی ماشین ظرفشویی

فیوز حرارتی یکی از مهمترین قطعات ماشین ظرفشویی است  که به عنوان محافظ دستگاه عمل کرده و مانع از سوختن قطعات ماشین ظرفشویی می شود. در صورتی که دمای ماشین ظرفشویی بیش از حد بالا برود، فیوز حرارتی، موتور و برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی را از کار می اندازد.

با از کار افتادن موتور ماشین ظرفشویی، دیگر آب و انرژی لازم برای روشن شدن ماشین ظرفشویی تأمین نمی شود، و این اتفاق موجب خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار می‌ شود.

سوئیچ درب ظرفشویی

 

وجود نوساناتی در جریان برق ماشین ظرفشویی

امروزه بیشتر لوازم های برقی برای روشن شدن به مقدار زیادی برق نیاز دارند. ماشین ظرفشویی نیز این چنین است. در صورتی که برق مناسب جهت فعالیت به دستگاه نرسد، ماشین ظرفشویی قادر به فعالیت نخواهد بود و دستگاه روشن نمی شود. گاهی اوقات نیز دستگاه در حال کار است، اما به دلیل نوسانات برق ساختمان، جریان برق لازم برای فعالیت ظرفشویی افت پیدا می کند و این امر موجب خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی در حین کار خواهد شد.

نوسان برق در ظرفشویی

 

نتیجه گیری‌ سایت روبراه سرویس

ما در این مقاله به علت های رایجی که منجر به خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی در حین کار می شود پرداختیم.

ماشین ظرفشویی مانند ماشین لباسشویی، جزء لوازم پر کاربرد و بسیار تحصصی خانگی است که به دلیل گران بودن آن امروزه اغلب افراد به دنبال تعمیر دستگاه می‌ باشند.

به دلیل تخصصی بودن قطعات ماشین ظرفشویی بهتر است سرویس ماشین ظرفشویی و یا تعویض پمپ تخلیه ظرفشویی بوش را می توانید خدمات نصب و تعمیرات تخصصی و سرویس ماشین ظرفشویی در تهران را به تعمیرکاران متخصص روبراه سرویس بسپارید و همچنین اقدام به خریداری بهترین شوینده و جرم گیر ظرفشویی بوش از فروشگاه روبراه سرویس نمایید

تعمیر کاران مجرب روبراه سرویس در خدمت شما هستند تا بهترین خدمات را در کوتاه ترین زمان ممکن با پایین ترین قیمت و بالاترین کیفیت ارائه دهند. شما عزیزان می توانید جهت ثبت درخواست تعمیرات ماشین ظرفشویی خود با پرکردن فرم درخواست تعمیر لوازم خانگی بوش، سامسونگ، زیمنس و ال جی و یا مراجعه حضوری یا از برقراری تماس تلفنی با شماره:۴۴۲۱۹۶۱۹-۰۲۱- ۶۸۲۸۷-۰۲۱ در ارتباط باشید.

درخواست تعمیرات

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

 

یک نظر

 • مجتبی علایی گفت:

  سلام
  پس از پایان شستن ظروف در ظرفشویی بوش، لیوان های چای کاملا تمیز نمیشن
  میشه راهنمایی کنید که علت چیه؟

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *